Kategorie

Tornistry

Aktywne filtry

Dostępny
Tornister szkolny niezwykle przyjazny dziecku podczas pierwszego kontaktu ze szkołą. Posiada usztywnione plecy , wyprofilowane i pokryte siatką oddychającą. Dodatkowo możliwość regulacji do wzrostu dziecka da duży komfort...
Cena 161,78 zł
Plecak szkolny tornister kotek Astrabag Pinky Kitty super lekki - Nowość 2022
Dostępny
  161,78 zł
  • Zobacz
Dostępny
Plecak szkolny dwukomorowy Premium. Charakteryzuje się nie tylko wytrzymałością i jakością wykonania ale również wyjątkowym designem. Atrakcyjna kolorystyka i motyw graficzny z piłką nożną przypadnie do gustu dzieciom klas 1-3....
Cena 199,49 zł
Plecak szkolny tornister PIŁKA Bambino Premium super lekki
Dostępny
  199,49 zł
  • Zobacz

Tornistry

Czy jest jakaś istotna różnica pomiędzy pojęciami tornister i plecak? Oczywiście! To pierwsze dotyczy przede wszystkim specjalnego plecaka z książkami noszonego do szkoły. Jako taki tornister jest zwykle zupełnie inaczej wyprofilowany, niż turystyczny plecak. Mimo to na przestrzeni ostatnich dekad pojawiały się różne wariacje na temat tornistra właśnie, a z kolei klasyczne plecaki często zastępowały je całkowicie. Widząc te trendy projektanci stopniowo próbowali dokonać swoistej fuzji tych dwóch rodzajów plecaka i dzięki temu nowoczesne tornistry szkolne maja łączyć w sobie zalety co najmniej klasycznego tornistra oraz miękkiego plecaka. Czy to się udało? Sprawdź na adkpapierniczy.pl!

Czym kierować się przy wyborze?

Wybór szkolnego plecaka, zwłaszcza dla najmłodszych, u których kręgosłup, kościec i cała sylwetka wciąż intensywnie się kształtuje, stanowi nie lada wyzwanie. Warto zatem przede wszystkim odrzucić wspomniane już miękkie plecaki, na rzecz szkolnych tornistrów specjalnie przystosowanych do możliwie komfortowego noszenia książek i zeszytów. Dzieci obecnie już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej obciążane są ogromną liczbą podręczników i ćwiczeń – niemal do każdego przedmiotu. Rodzicom pozostaje wówczas jedynie znalezienie optymalnego plecaka, który ulży ich dziecku. Oprócz modeli wyposażonych dodatkowo w rączkę do ciągnięcia, podobnych nieco do walizek, polecamy klasyczne tornistry dla chłopców i dziewczynek – na szelkach.

Kolorystyka

Takie właśnie plecaki najnowszej generacji powstają w bardzo różnych kombinacjach kolorystycznych. Na pierwszy rzut oka i zgodnie z panującymi powszechnie stereotypami na temat płci można uznać, że te różowe w jednorożce przeznaczone są wyłącznie dla dziewczynek, a te z motywem piłki nożnej – tylko dla chłopaków. Tymczasem świat się zmienia i nikogo nie dziwi już dziewczynka w tornistrze z autem albo chłopiec – w różowym plecaku. Tornistry dla dziewczynek i chłopców nie różnią się zatem faktycznie aż tak bardzo pomiędzy sobą.

Motywy

Na nowoczesnych plecakach szkolnych pojawiają się równie nowoczesne motywy. Grafika przedstawiająca konsole do gier, charakterystyczne, geometryczne postaci rodem z popularnej gry Minecraft. Ponadto od pewnego czasu nie tracą na popularności jednorożce czy też ponadczasowe słodkie kotki i pieski. Na wyrazistych, kolorowych plecakach pojawiają się różne wzory, wciąż jednak wygoda i komfort ich noszenia powinien być priorytetem podczas wyboru tornistra dla dziecka. Zwykle kończy się jednak kompromisem pomiędzy tym, co chce dziecko, a tym, co dla niego zdrowe. Pozwólmy zatem swoim pociechom wybrać po prostu jeden ze szkolnych tornistrów w witrynie ADK Papierniczy. To swoista gwarancja, że nie są to jedynie plecaki modne, ale także – uwzględniające potrzeby dziecięcego organizmu podczas podróży do i ze szkoły. Każdy z plecaków szkolnych dla dzieci na adkpapierniczy.pl posiada nie tylko duże komory, ale również – małe kieszonki po bokach lub z przodu. Nowoczesne plecaki dla dzieci są wodoodporne a także łatwe w czyszczeniu.